Zabieg lipolizy wspomagany prądem RF to skuteczna metoda redukcji podwójnego podbródka i ujędrnienia skóry. Procedura zabiegowa charakteryzuje się wysoką skutecznością i szybszymi efektami niż w przypadku zabiegu tradycyjnymi mikroigłami, dzięki wykorzystaniu urządzenia o znacznie wyższej energii prądu RF.
Przebieg zabiegu
Liposukcja podbródka wspomagana prądem RF rozpoczyna się od podania znieczulenia miejscowego w postaci kremu. Właściwa procedura zabiegowa polega na kontrolowanym mikrouszkodzenia skóry specjalnymi igłami oraz punktowym podgrzewaniu jej głębszych warstw za pomocą radiofrekwencji mikroigłowej. W efekcie dochodzi do stymulacji produkcji nowych włókien kolagenowych, a tym samym natychmiastowej poprawy napięcia i ujędrnienia skóry.
Dla kogo przeznaczony jest zabieg?
Procedura zabiegowa przeznaczona jest w szczególności dla osób, które pragną pozbyć się podwójnego podbródka. Zabieg idealnie sprawdzi się również w przypadku braku napięcia i jędrności skóry.
- redukcja podwójnego podbródka,
- zagęszczenie i napięcie skóry,
- zmniejszenie tkanki tłuszczowej,
- ujędrnienie skóry,
- krótki okres rekonwalescencji,
- minimalna inwazyjność,
- wysoki poziom bezpieczeństwa.
Zalecenia przed i po zabiegu:
Zabieg, jak każda inna procedura poprzedzona jest konsultacją ze specjalistą w celu omówienia przebiegu zabiegu, oczekiwanych rezultatów oraz wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań. Po wykonaniu zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona. Dodatkowo przy cienkiej skórze może pojawić się delikatne krwawienie. Po 1-3 dniach od wykonania zabiegu mogą pojawić się niewielkie strupki, które odpadną samoistnie. Bezpośrednio po zabiegu należy stosować kremy nawilżające lub łagodzące oraz chronić przed promieniowaniem UV, używając kremów z wysokim filtrem SPF 50. Przez pierwsze 24 godziny należy ograniczyć aktywność fizyczną. Natomiast przez pierwsze dwa tygodnie od wykonania zabiegu należy unikać sauny, solarium i gorących kąpieli.
- ciąża i okres karmienia piersią,
- padaczka,
- ostry stan zapalny skóry,
- leki obniżające krzepliwość krwi.