Usunięcie zmian szyjki macicy

NA CZYM POLEGA WIZYTA?

Usunięcie zmiany w obrębie szyjki macicy, inaczej wycięcie zmiany z wycinkiem w formie LLETZ, to jeden z zabiegów ograniczających o stosunkowo niskiej inwazyjności. Pozwala na zachowanie struktury anatomicznej szyjki macicy i nie wpływa negatywnie na zachodzenie w ciążę. Zabieg oszczędzający najczęściej wykonywany jest u młodych kobiet, które w przyszłości planować mogą jeszcze ciążę. Zabieg polega na wycięciu cienkiego plasterka szyjki macicy, na którym znajduje się zmiana chorobowa wraz z niewielkim, a koniecznym marginesem tkanki zdrowej. By leczenie ograniczyć do takiego sposobu, konieczne jest spełnienie kilku warunków:

• zmiana chorobowa musi być w całości zlokalizowana na powierzchni tarczy części pochwowej szyjki macicy i dobrze widoczna w badaniu kolposkopowym

• przeprowadzona musi być wcześniej diagnostyczna weryfikacja kanału szyjki macicy, by mieć pewność że w jego obrębie nie ma innych lub dalszych zmian chorobowych

Elektroresekcja przy pomocy pętli jest zabiegiem z dużą precyzją, pozwalającym na usunięcie całej strefy przekształceń.

Szczegóły wizyty:

Czas trwania:
 40 min
Cena:
od 600 zł
Hospitalizacja:
nie dotyczy
Okres regeneracji:
nie dotyczy
Znieczulenie:
tak

Zabieg przeznaczony jest dla kobiet, u których zdiagnozowano zmiany w obrębie szyjki macicy w obszarze pozwalającym na usunięcie niewielkiej części w formie plastra z tarczy szyjki macicy.

Pacjentka podczas wizyty kwalifikacyjnej dostaje zakres badań niezbędnych do wykonania zabiegu LLETZ oraz informację w jakim czasie przed je wykonać. Przed samym zabiegiem w granicy 6 godzin pacjentka nie powinna jeść oraz spożywać napojów.

Pacjentka powinna stosować się ściśle do zaleceń lekarza wykonującego zabieg. Po ok. 4 tygodniach możliwe jest podjęcie współżycia seksualnego.

Call Now Button